Bölümümüz yeni yerine taşındı

Akdeniz Üniversitesi’nin Değerli Mensupları,

Enformatik Bölüm Başkanlığı, yapımı yeni tamamlanan İletişim Fakültesi binası C blok zemin ve 1. katlara taşınmış olup aşağıda belirtilen adreste hizmet vermektedir. Bölümümüz bünyesinde 7 adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. 3 adet bilgisayar laboratuvarımız ise dış birimlerde hizmet vermeye devam edecektir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Adres:

Dumlupınar Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi Kampüsü

İletişim Fakültesi Binası, C Blok, Zemin Kat

07070 Konyaaltı/ANTALYA

Telefon: 0 (242) 310 60 36

e-posta: enformatik@akdeniz.edu.tr

Web: http://enformatik.akdeniz.edu.tr

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 

Enformatik Bölüm Başkanlığı

0

Amaçlarımız

Üniversite ve yüksek teknoloji enstitülerinin tüm öğrencilerine temel bilgi teknolojileri konularının öğretilmesi için gerekli örgütlenmeler ile düzenlemeler yapmak ve fiilen dersleri koordine etmek ve/veya gerçekleştirmektir.

Genel

Bilişim, bilginin toplanması,sınıflanması, depolanması, işlenmesi, iletimi ve kullanımı için gerekli sistemleri inceleyen, teknolojiyle ilgili uygulamalar ve araştırmalar yapılan bir bilim dalıdır. Bilgisayar kullanımının hayatın bütün alanlarına aktif ve yoğun olarak girmiş olması, tüm dallarda bilgisayar bilimleri ve bilgisayar ortamında uzaktan iletişim konularına aşina olmayı zorunlu hale getirmektedir. Bir meslek dalı olarak bilişim, bilgi ve bilgi sistemlerinin kullanımı ve geliştirilmesi için gerekli profesyonel yeteneklerin kazandırılmasını hedeflemektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, İletişim Fakültesi Binası, C Blok, Kampüs - 07059 ANTALYA

Tel: 0 (242) 310 60 36
Tel: 0 (242) 310 22 53 (Faks)